Hifu Katowice
Niebywała skuteczność medycznego HIFU ULFIT wynika z nowatorskiego zastosowania wysokoenergetycznej fali ultradzwiekowej o wysokiej częstotliwości, która działa bezpośrednio na głębsze warstwy skóry w celu poprawy wiotkości skóry. W przeciwieństwie do innych technik, takich jak lasery, HIFU koncentruje całą energię poprzez selektywne ogniskowanie energii ultradźwiękowej, dzięki czemu nie wpływa na bardziej powierzchowne tkanki skóry właściwej. HIFU jest idealne do odmładzania skóry twarzy poprzez napinanie skóry, tworząc efekt liftingu twarzy bez konieczności wykonywania jakichkolwiek nacięć czy infiltracji. Jest to zabieg nieinwazyjny i bezbolesny, a jego efekty są natychmiastowe. Jest to zabieg odmładzający, którego efekty utrzymują się długofalowo, ponieważ stymuluje tworzenie kolagenu, który pomaga utrzymać jędrność, napięcie i elastyczność skóry. W celu uzyskania optymalnych rezultatów zostanie przeprowadzona pierwsza sesja, która określi, czy konieczna będzie druga lub trzecia sesja.

Na czym polega zabieg HIFU ULFIT na twarz?

Jest to nieinwazyjny zabieg polegający na emisji ultradźwięków o wysokiej częstotliwości do skóry w obszarze poddawanym leczeniu, w celu przebudowy uszkodzonej tkanki. Innymi słowy jest to technika medycyny estetycznej, w której wysoka temperatura(od 65 do 75 stopni C) wykorzystywana jest do procesu który błyskawicznie stymuluje skórę do produkcji kolagenu. Podczas tego zabiegu uszkodzeniu ulega tylko tkanka, która ma zostać usunięta, a tkanka otaczająca nie ulega uszkodzeniu. 
Ponadto ULFIT wykorzystuje technologie MCFU (Macro Focused Circular Ultrasound) która działa na podskórna warstwę tłuszczu (na trzy głębokości: 6, 9 lub 13 mm), aby usunąć z niej wyselekcjonowane komórki tłuszczowe i uzyskać doskonałą sylwetkę. Dzięki temu można wysmuklić i wymodelować obszary ciała oporne na dietę czy ćwiczenia, takie jak brzuch, boczki, ramiona (tzw. pelikany), wewnętrzna strona ud czy wałeczki na plecach. Okrągła głowica wyposażona w technologię MCFU pozwala na łatwe dotarcie do większych części ciała, zapewniając równą i dokładną dystrybucje energii ultradźwiękowej. Rotacje wytwarzane w rękojeści dzięki specjalnemu przetwornikowi intensyfikują działanie ultradźwięków na głębokie podskórne warstwy tłuszczu – dla jeszcze lepszych efektów redukcji obwodów i ujędrnienia skóry!

Dodatkowo HIFU stymuluje regenerację elastyny i kolagenu, dzięki czemu skóra staje się jędrna i napięta. Technika ta została po raz pierwszy zastosowana w 2002 roku do leczenia cellulitu i miejscowej tkanki tłuszczowej, a cztery lata później (2006) zabieg okazał się również idealny do eliminacji wiotkości twarzy. Jak długo utrzymuje się efekt HIFU twarzy? Ogólnie rzecz biorąc, do osiągnięcia pożądanych rezultatów potrzebne są dwie do trzech sesji zabiegowych. Zabieg HIFU na twarz powoduje restrukturyzację cząsteczek kolagenu i elastyny, pacjenci zauważają natychmiastową poprawę. Generalnie, około 20% ostatecznego rezultatu uzyskanego po zabiegu jest zauważalne po każdej sesji. Po upływie 3 miesięcy (okres ten zależy od indywidualnego pacjenta) odmłodzenie i poprawa obszarów poddanych zabiegowi jest w pełni zauważalna. A ponieważ HIFU w naturalny sposób stymuluje działanie fibroblastów, efekt końcowy uzyskany dzięki zabiegowi jest długotrwały i będzie zależał od pielęgnacji skóry oraz oczywiście od naturalnego procesu starzenia się pacjenta. Po sesji pacjenci mogą natychmiast wrócić do swoich codziennych zajęć, ponieważ nie jest wymagany odpoczynek. Może pojawić się jedynie lekkie zaczerwienienie, które utrzymuje się przez kilka godzin, a w niektórych przypadkach może wystąpić przejściowe mrowienie oraz niewielkie krwiaki i obrzęki.

Jakie są korzyści z HIFU twarzy?

Zabieg HIFU na twarz w celu ujędrnienia twarzy oferuje liczne korzyści: Jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Nie powoduje fotouczulenia, więc może być stosowany o każdej porze roku. Nie powoduje powstawania zmian w tkankach wokół leczonego obszaru. Poprawa stanu skóry jest długotrwała, ponieważ oddziałuje na wszystkie jej warstwy: skórę właściwą powierzchowną, naskórek i skórę właściwą głęboką. Powoduje natychmiastowe obkurczenie skóry, a w dłuższej perspektywie stymuluje tworzenie kolagenu i elastyny. Daje on rezultaty podobne do tych, jakie daje chirurgiczny lifting twarzy. Zmiękcza oznaki starzenia się skóry bez utraty naturalności rysów. Krótko mówiąc, HIFU jest bardzo skuteczne u osób z łagodną do umiarkowanej wiotkością. Powoduje naturalne odmłodzenie, poprawia koloryt i wygląd twarzy oraz sprawia, że pacjent wygląda na bardziej zadbanego i młodego. Inni ludzie zauważają znaczną poprawę, ale w przeciwieństwie do chirurgii kosmetycznej, która jest bardziej zauważalna, nie jest postrzegane, że pacjent miał coś zrobione z twarzą.

Medyczne urządzenia gwarancją jakości

Wskazania do zabiegu

 • lifting twarzy, szyi i dekoltu, również delikatnych okolic oczu i ust,
 • ujędrnienie wiotkiej skóry twarzy i ciała, np. policzków, ramion, brzucha, pośladków, dekoltu, ud,
 • wygładzenie płytkich i głębokich zmarszczek,
 • wyszczuplanie ciała, redukcja obwodów,
 • trwała redukcja tkanki tłuszczowej,
 • redukcja obwisłej skóry na ciele np . skóry ramion tzw. pelikany,
 • redukcja tzw. „drugiego podbródka”,
 • zapobieganie utracie jędrności skóry na twarzy i ciele,
 • rozświetlenie skóry,
 • podwójny podbródek.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • ciąża;
 • okres karmienia piersią;
 • zaburzenia neurologiczne (epilepsja) lub ostre zaburzenia psychiczne;
 • ostre infekcje lub ostre stany przewlekłe;
 • zmiany skórne (otarcia, rany);
 • nieuregulowana cukrzyca lub nadczynność tarczycy;
 • choroby nowotworowe;
 • choroby tkanki łącznej (toczeń, skleroderma, itp.).
 • rozrusznik serca;
 • implanty w obszarze zabiegowym